Zupa krem ziemniaczano-porowa i pulpecikami z kaszą bulgur – Co kryje kasza bulgur?

23 marca 2017

Dziś na blogu przepis szybkiej i bardzo sycącej zupy krem którą bardzo lubią dzieci :). Prostota, smaczna i bogata w składniki odżywcze propozycja na obiad lub obiadokolację. Pulpeciki składają się z mięsa mielonego oraz kaszy bulgur która …

Czy wiesz że składniki mineralne ( wapń, potas, magnez, sód) zawarte w kaszy bulgur mają prozdrowotny wpływ na pracę serca i naczyń krwionośnych. Wapń odgrywa ważną rolę podczas pompowania krwi do wszystkich tkanek w organizmie, potas obniża ciśnienie krwi, z kolei magnez reguluje poziom wapnia i ułatwia wchłanianie potasu, rozszerza tętnice dzięki czemu chroni przed zawałem. Sód i potas mają wpływ na przewodzenie bodźców w komórkach nerwowych i na napięcie mięśniowe. Wysoka zawartość kwasu foliowego i żelaza sprawia że jest zalecana w żywieniu ciężarnych i dzieci oraz osób z anemią. Natomiast błonnik przyczynia się do obniżania złego cholesterolu i ułatwia trawienie. Dzięki temu iż ma niski IG ( indeks glikemiczny) nie powoduje skoków cukru we krwi, może być spożywana przez cukrzyków.
Wysoka zawartość witamin z grupy B przyczynia się do prawidłowej pracy układu nerwowego w związku z tym ma „kojące” działanie i pozwala zachować równowagę umysłową osób aktywnych zawodowo. Dodatek kaszy bulgur w potrawie przyczyni się do wzrostu poziomu serotoniny ( hormonu szczęścia) w organizmie.

image

Przepis na dwie porcje dla osoby dorosłej :

image

image

image